Bezoek 80 jarig bevrijdigingsfeest Gulpen
Op zondag 15 april 2024 werd in Gulpen het 80 jarige bevrijdingsfeest gevierd. Hier kwam ik mijn vrienden van de reenactmentgroep The Replacements tegen. Mijn vriend Marco reed met zijn 2 jeeps mee, een Dodge WC52 uit 1945 en een Ford GPW uit 1943 (bestuurd door Roger).
Het 80 jarige bevrijdingsfeest werd op donderdag 12 september in Mesch gestart. Mesch was de eerste plaats in Nederland dat op 12 september 1944 bevrijd werd tijdens de 2e Wereld Oorlog. Roger en Jolanda hebben de Koniging Maxima en Koning Willem Alexander mogen begroeten en hebben uitleg gegeven over hun stand waarbij ze een veldhospitaal nagebouwd hadden uit de tijd van WOII. Ze zijn nog in Maastricht geweest en daarna zijn ze naar Gulpen gereden.
Zelf ben ik op zondag 14 september naar Gulpen gereden en hier een sfeer impressie, er reden ongeveer 80 voertuigen mee, waarvan een Sherman Tank. Daarnaast waren er ook nog aantal WOII Veteranen aanwezig. Diepe respect voor deze mensen die gevochten hebben voor onze vrijheid en ondanks hun hoge leeftijd toch nog naar Nederland gekomen zijn om het 80 jarige bevrijdingsfeest mee te maken!